DIGITAL
ANALIZA SEO
Analiza SEO to jedno z najważniejszych zadań, jeśli chodzi o obecność strony internetowej w sieci. Wyszukiwarki wielokrotnie wprowadzają nowe aktualizacje w systemach rankingowych, aby móc pokazać użytkownikom najbardziej odpowiedni wynik wyszukiwania. Trafność domeny jest zatem w Google szczególnie decydująca, jeśli chodzi o generowanie nowych klientów i większą sprzedaż.
Analiza SEO obejmuje nie tylko treść. Boty wyszukiwarek i roboty indeksujące Google działają bardzo precyzyjnie, aby sprawdzić jakość strony internetowej i odpowiednio umieścić ją w wynikach wyszukiwania (SERP). Aby znaleźć się wśród pierwszych sugestii, potrzebujesz kilku czynników SEO.
Obejmuje to zarówno optymalizację treści, jak i analizę techniczną. W celu rozróżnienia na stronie i poza nią oraz przedstawienia najważniejszych czynników optymalizacji wyszukiwarek, my spośród bohaterów wyszukiwania chcielibyśmy przedstawić przegląd najważniejszych tematów i zadań w analizie SEO.
O Nas
Co oferujemy?
DLACZEGO ANALIZA SEO JEST WAŻNA?
Regularne analizy SEO są szczególnie ważne dla firm, które mają rozbudowywaną stronę internetową. Ponieważ tylko dzięki profesjonalnej i kompleksowej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek strona internetowa może być dostosowana w ukierunkowany sposób, a następnie zapewnić większy ruch i wyższe współczynniki konwersji (konwersja odwiedzających do kupujących).
Ale analiza SEO ma również inne zalety; Oprócz budowania większego autorytetu w Google i innych wyszukiwarkach, przedsiębiorcy i operatorzy stron internetowych lepiej poznają swoją firmę, a przede wszystkim ich grupy docelowe. Ważną częścią analizy SEO jest optymalizacja treści .
Aby móc dostosować treść do użytkowników, należy ją najpierw przeanalizować pod kątem SEO; Oprócz czynników geograficznych istnieją np. wiek, płeć i zainteresowania, według których możesz optymalizować udostępniane treści.
Analiza techniczna dostarcza również informacji o możliwych numerach spraw w sprzedaży lub niskiej pozycji w rankingu. Tutaj, na przykład, można wykryć zbyt długi czas ładowania domeny, a następnie dostosować go, aby nie marnować potencjału podczas skanowania (indeksowania) przez wyszukiwarki.
Nasze Usługi
SEO NA STRONIE
Jak sama nazwa wskazuje, SEO na stronie dotyczy wszystkich treści dostarczanych na stronie internetowej i ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w rankingu. Obejmuje to nie tylko teksty, ale także strukturę strony internetowej. Treść na stronie powinna być szczególnie przyjazna dla użytkownika; ponieważ jest to również ważny czynnik SEO, który często jest pomijany. Zamiast upychania słów kluczowych należy tworzyć teksty merytoryczne, które oferują użytkownikowi wartość dodaną i odpowiadają na ewentualne pytania. Struktura strony decyduje również o tym, ile czasu użytkownicy spędzają na stronie – kolejny ważny czynnik SEO. Aby stworzyć skuteczne SEO na stronie, potrzebujesz przejrzystych struktur i wysokiej jakości treści, które są atrakcyjne pod względem treści i zawierają odpowiednie słowa kluczowe, aby znaleźć się w Pojawią się wyniki wyszukiwania.
SEO POZA STRONĄ
W przeciwieństwie do obszaru on-page, analiza offpage dotyczy wszystkich czynników SEO, które mają zewnętrzny wpływ na pozycję witryny w rankingu. Obejmuje to na przykład obecność w mediach społecznościowych, nawiązywanie współpracy i partnerstw lub hosting Twojej domeny.
Głównym zadaniem w SEO offpage jest budowanie linków. Zewnętrzne strony internetowe są połączone, aby zapewnić użytkownikom dalsze informacje na główny temat, a tym samym poprawić wrażenia użytkownika (UX). Jeśli chodzi o strukturę linków i ich budowanie, należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby witryna rzeczywiście miała lepszą pozycję i nawet nie zgubiła się w SERPach.
BUDOWANIE LINKÓW (LINKI ZWROTNE)
Budując link, powinieneś przede wszystkim zwracać uwagę na godne zaufania i trafne linki zwrotne. Nietrafne lub nawet uszkodzone linki są rozpoznawane podczas indeksowania podczas analizy SEO i klasyfikowane jako negatywne, natomiast wyrafinowane struktury linków zwrotnych mogą mieć pozytywny wpływ – zarówno na UX, jak i na boty wyszukiwarek, które będą indeksować witrynę.
Aby zbudować dobrą strukturę linków, wymagane są odpowiednie „linki DoFollow”, które dostarczają dalszych informacji. Ale linki zwrotne z atrybutem „No-Follow” powinny mieć również pewien pozytywny wpływ na pozycjonowanie w rankingu w Google & Co.
Kolejnym czynnikiem podczas tworzenia linku jest tytuł tekstu kotwicy, pod którym znajduje się odpowiedni link zwrotny. Tutaj dobrze jest uwzględnić w analizie SEO jedno z wcześniej analizowanych słów kluczowych, jeśli pasuje do intencji wyszukiwania i treści landing page.
OPTYMALIZACJA TECHNICZNA POD KĄTEM WYSZUKIWAREK
Dwa kolejne podobszary SEO to optymalizacja i analiza techniczna i treści. Pozycjonowanie techniczne obejmuje wszystkie procesy, które użytkownik tylko konsumuje i wykorzystuje w sposób pośredni, ale które nadal mają wpływ na autorytet domeny. Duża część technicznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek obejmuje szybkość i czas ładowania strony internetowej. Jeśli są one szczególnie wysokie, strony nie można całkowicie zeskanować podczas indeksowania. Z drugiej strony odwiedzający witrynę szybko tracą zainteresowanie i szybko opuszczają witrynę, chociaż czas spędzany przez użytkowników na stronie jest kolejnym czynnikiem w analizie SEO. Dostarczanie treści na urządzenia mobilne jest również częścią technicznego SEO. Jeśli podczas analizy SEO okaże się, że strona nie jest dostępna na smartfonach i tabletach lub jest trudna do oglądania, może to również skutkować stratami w rankingu. Dzieje się tak również w przypadku korzystania z przestarzałych systemów, które mogą sprawić, że witryna będzie niebezpieczna dla użytkownika. Niezbędne są regularne aktualizacje CMS (systemów zarządzania treścią).
Pozycjonowanie treści polega na optymalizacji wszystkich treści, które widzi i czyta odwiedzający witrynę. Obejmuje to nie tylko teksty, np. w formie opisów produktów, ale także filmy, zdjęcia i infografiki, które pasują do tekstu i powinny dostarczać użytkownikowi dalszych informacji. Osadzone filmy mają między innymi pozytywny wpływ na czas przebywania użytkownika w domenie.
Aby osiągnąć dobry ranking, coraz większy nacisk należy kłaść na wysokiej jakości treści w analizie SEO w obszarze treści. Ekscytujące i pouczające teksty poprawiają wrażenia użytkownika, a tym samym umieszczają witrynę wyżej w Google & Co.
ANALIZA KONKURENCJI
Kolejną częścią optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest analiza konkurencji. Należy to zrobić z wyprzedzeniem, aby móc lepiej ocenić, które treści i środki SEO najlepiej pasują do Twojej branży. Jednak nie tylko najwyżej sklasyfikowany konkurent powinien być uwzględniony w analizie SEO.
Aby uzyskać pełny obraz sytuacji rynkowej i czynników SEO w danej branży, kilka stron internetowych należy porównać ze sobą w ramach analizy SEO. Na podstawie uzyskanych wyników można następnie opracować kompleksową koncepcję własnej domeny.
Aby dobrze wypaść w analizie SEO, warto używać słów kluczowych, których często używa również konkurencja. Należy unikać upychania słów kluczowych. Budowanie lepszej struktury linków często może być decydujące, aby wystawić się na konkurencję w analizie SEO.
Przed utworzeniem treści operatorzy witryn powinni upewnić się, że znajdują właściwe i ważne słowa kluczowe. Chodzi o kluczowe terminy, które użytkownicy często wyszukują w Internecie. Funkcje takie jak Google Digest i inne narzędzia SEO pomagają znaleźć właściwe słowa kluczowe i ich trafność w ramach analizy słów kluczowych. Porównanie z konkurencją może również dostarczyć informacji na ten temat w analizie słów kluczowych.
Aby zdobyć punkty w analizie SEO, przed utworzeniem tekstu należy stworzyć pulę słów kluczowych, która zawiera wszystkie ważne słowa kluczowe wymienione wraz z ich trafnością (mierzoną w postaci zapytań wyszukiwania). W ten sposób potencjalne tematy i zainteresowania użytkowników mogą zostać zidentyfikowane w toku analizy słów kluczowych i włączone do treści serwisu przy odpowiednim doborze słów.
PROCES ANALIZY SEO
Aby przeprowadzić zróżnicowaną analizę SEO, niezbędna jest wiedza i struktura. Podczas gdy wielu chciałoby zacząć bezpośrednio od analizy ręcznej, najpierw należy określić konkretne cele i plany co do sekcji, w których i za pomocą jakich narzędzi należy przeprowadzić test. Chcielibyśmy teraz przedstawić Państwu możliwy przebieg analizy SEO.
1. PRZYGOTOWANIE I PLANOWANIE Z AUDYTEM SEO
Pierwszym punktem analizy i planowania jest audyt SEO. Jest to specjalny plan, który zawiera wszystkie wskazówki i kroki ostatecznej analizy SEO. Aby móc przeprowadzić planowanie, należy najpierw sprawdzić okoliczności; gdzie jest miejsce na ulepszenia w Twojej witrynie? Jakie liczby potwierdzają to założenie? Czy optymalizacja i późniejsza analiza są przeprowadzane na poziomie technicznym czy merytorycznym?
Dodatkowo w audycie SEO należy zdefiniować precyzyjne cele, które powinny zostać osiągnięte po optymalizacji. Tylko w ten sposób można jasno zilustrować ulepszenia i straty. Audyt SEO wymienia również pracowników i narzędzia, które służą do analizy i optymalizacji. Dokładna klasyfikacja jest tutaj wyraźną zaletą.
2. ANALIZUJ KLUCZOWE LICZBY (KPI)
Właściwa analiza SEO opiera się teraz na KPI. W celu stworzenia miarodajnego audytu SEO, analizę tę można przeprowadzić równolegle do punktu 1, ponieważ jest to również przygotowanie do późniejszej optymalizacji. KPI są dokładnymi wartościami i obejmują wszystkie obszary optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Za pomocą zapisanych zbiorów danych pokazują obszary, w których istnieje potencjał do poprawy w Twojej domenie. Korzystając z KPI można np. zobaczyć współczynnik odrzuceń, czyli współczynnik odrzuceń odwiedzających witrynę. Jeśli jest to szczególnie wysokie, może się okazać, że czas ładowania jest zbyt długi lub że użyteczność (przyjazność dla użytkownika) wykazuje deficyty. Można wtedy na przykład przeprowadzić analizę nawigacji na stronie internetowej. Jeśli CTR (współczynnik klikalności) jest szczególnie wysoki, oznacza to, że tylko kilku użytkowników którzy widzą twoją stronę w SERPach faktycznie na nią klikają. Można sobie wyobrazić na przykład adaptację metadanych. Ze współczynnika odrzuceń, CTR lub współczynnika konwersji można wyciągnąć wiele wniosków, aby stworzyć ukierunkowany przewodnik po optymalizacji witryny. Przedstawiamy teraz bardziej precyzyjne środki optymalizacji.
3. ZOPTYMALIZUJ ZAWARTOŚĆ
Optymalizacja treści jest prawdopodobnie najważniejszą częścią SEO.W analizie SEO – czy to przez wyszukiwarki, czy własne narzędzia – treść jest sprawdzana w szczególności pod kątem wartości dodanej i zmienności. Aby osiągnąć tę wartość dodaną, powinieneś sprawdzić, czy uzyskano odpowiedzi na ewentualne pytania odwiedzających witrynę. Dobre połączenie tekstu z hierarchicznymi nagłówkami i akapitami, infografikami, tabelami i filmami również przyczynia się do oceny. Aby zoptymalizować zawartość Twojej witryny, wielu korzysta ze specyfikacji WordPress. Tutaj podczas tworzenia i wprowadzania tekst jest sprawdzany pod kątem czynników istotnych dla SEO i odpowiednio oceniany. Na końcu wyświetlane są sugestie ulepszeń w zakresie długości sekcji tekstu, pozycjonowania i ilości słów kluczowych czy ustawienia linków zwrotnych.
- Główne słowo kluczowe w pierwszym akapicie
- Użyj synonimów dla słowa kluczowego fokus
- Pracuj z pogrubionymi znakami
- Sformułuj odpowiednio meta tytuł i meta opis
- Dostosuj metadane dla filmów i obrazów
4. DOSTOSUJ UŻYTECZNOŚĆ I STRUKTURĘ STRONY INTERNETOWEJ
Przejrzysta struktura i konsekwentnie stosowana nawigacja pomagają użytkownikom odnaleźć się w serwisie i łatwo dokonać zakupu. Dlatego warto zastanowić się wcześniej nad strukturą i możliwym wykorzystaniem nawigacji breadcrump .
Oprócz zrozumiałego menu, struktura linków wewnętrznych powinna również budować na sobie, aby móc linkować w tekstach do różnych stron docelowych domeny i tym samym zwiększyć ruch na całej stronie. Strona główna oferuje najlepszą możliwość skutecznego linkowania do najbardziej odpowiednich podstron. Niemniej jednak upewnij się, że linki zwrotne są umieszczane tylko tam, gdzie mają sens i oferują użytkownikom wartość dodaną.
Jeśli po analizie SEO nadal masz problemy ze strukturą strony, problemem mogą być linki zewnętrzne. Upewnij się, że linki zewnętrzne zawsze otwierają się w nowej karcie, aby użytkownicy mogli jednocześnie otworzyć Twoją stronę. Wydłuża się długość pobytu, co jest również czynnikiem rankingowym.
5. ANALIZA TECHNICZNA SEO: SPRAWDŹ I ZOPTYMALIZUJ CZYNNIKI
Po sprawdzeniu wszystkich aspektów związanych z treścią pod kątem analizy SEO następuje techniczna optymalizacja on-page . Przede wszystkim czas ładowania domeny ma kluczowe znaczenie dla utrzymania jak najniższego współczynnika odrzuceń użytkownika. Upewnij się, że żadna strona nie zawiera komunikatów o błędach, a teksty, obrazy i filmy są sformatowane w taki sposób, aby można je było szybko wczytać w przeglądarce internetowej.
Jednocześnie Twoja witryna powinna być bezpieczna. Gwarantujesz to między innymi poprzez stałą aktualizację CMS (systemów zarządzania treścią) oraz tworzenie kopii zapasowych wszystkich treści.
Jako ostatni punkt dotyczący technicznego SEO, powinieneś również upewnić się, że wszystkie treści i funkcje w Twojej witrynie są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Istnieją różne narzędzia do tego, ale wskazane jest również ręczne sprawdzenie na smartfonie lub tablecie.
6. DOSTOSUJ SEO POZA STRONĄ
Ostatnim punktem przygotowania witryny do analizy SEO jest SEO poza stroną . Aby zagwarantować szybkość ładowania i bezpieczeństwo również tutaj, Twoja domena powinna być hostowana w kraju. W ten sposób można utrzymać bliskość lokalnego rynku, dzięki czemu – w zależności od branży – będziesz generować większy ruch.
Link building i działania w mediach społecznościowych to także subdyscypliny off-page SEO, które dokładniej wyjaśniliśmy Wam w tym artykule. Oczywiście monitorowanie wskaźników KPI jest również częścią zadania poza stroną. Tutaj możesz teraz skorzystać z analizy SEO, aby sprawdzić dane, takie jak współczynnik odrzuceń, współczynnik konwersji, współczynnik klikalności i wiele innych
Dzięki przejrzystemu audytowi SEO możesz od samego początku precyzyjnie zamanifestować wszystkie plany poprawy, aby później wykorzystać je w optymalizacji treści, technicznej optymalizacji on-page lub off-page SEO. Ostateczna analiza SEO nie powinna już zawierać żadnych błędów, które mogłyby uniemożliwić pomyślny ranking witryny.
TYPOWE BŁĘDY W OPTYMALIZACJI POD KĄTEM WYSZUKIWAREK
W optymalizacji pod kątem wyszukiwarek wciąż pojawiają się te same problemy, które często są odkrywane w trakcie analizy SEO i powodują słabą pozycję w rankingu. Po pierwsze, treść jest całkowicie pomijana i skupia się tylko na technicznym SEO. Pozycjonowanie techniczne jest również ważne, ale liczy się przede wszystkim trafność i wartość dodana dostarczanych tekstów. Przed stworzeniem treści warto zatem przeprowadzić analizę konkurencji, w której sprawdzasz popularne tematy, słowa kluczowe i nagłówki w celu stworzenia struktur dla własnej strony internetowej. Po znalezieniu tematów powinieneś również poświęcić swój czas na tworzenie tekstu; Nie tylko pod względem merytorycznym, ale i gramatycznym treść powinna być nienaganna.
Unikaj częstego powielania słów i używaj szerokiej gamy słów kluczowych, które zostały wcześniej zapisane w analizie słów kluczowych, bez skupiania się na słowie kluczowym.
Aby dobrze radzić sobie w analizie SEO, wymagane są optymalizacje we wszystkich obszarach, zwłaszcza w treści. Niemniej jednak nie powinieneś zaniedbywać również technicznego SEO. Szczególnie długi czas oczekiwania i mylące struktury menu zwiększają współczynnik odrzuceń. Ważny czynnik, który wyszukiwarki uwzględniają również w swojej ocenie.